Surxondaryo viloyati IIBda rahbar kadrlar uchun ikki kunlik o‘quv-amaliy seminari tashkil etildi.
O‘zbekiston Respublikasi IIVning 2023 yil 20 fevral kunidagi “Ichki ishlar organlarida kadrlar bilan ta’minlash faoliyatini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi tegishli buyrug‘i talablari asosida Surxondaryo viloyati ichki ishlar organlarida rahbarlik lavozimlariga kadrlar tayyorlash va joy-joyiga qo‘yish tizimini yanada takomillashtirish, rahbar kadrlarni tayyorlash, psixologik tushunchalar berish, zimmasiga yuklatilgan vazifalarga nisbatan mas’uliyatlarini yanada oshirish, jamoadagi ma’naviy-ruhiy muhitni yanada yaxshilash hamda xodimlarga ichki ishlar organlari tizimida va jinoyatchilikka qarshi kurash sohasida o‘tkazilayotgan islohotlarning mazmun-mohiyatini o‘z vaqtida yetkazish, ularni rahbar lavozimlarda xizmat o‘tash uchun tayyorlashning ilg‘or tajribasini joriy etish maqsadida, joriy yilning 28-29-mart kunlari o‘quv-seminari tashkil etildi.